• آخرین بروز رسانی : 1400/07/29

اخبار > مراجعه 4 هزار و 500 اصفهانی برای اهدای خون/ ذخیره خونی استان مطلوب شد

 


  چاپ        ارسال به دوست

مراجعه 4 هزار و 500 اصفهانی برای اهدای خون/ ذخیره خونی استان مطلوب شد

 

مراجعه 4 هزار و 500 اصفهانی برای اهدای خون/ ذخیره خونی استان مطلوب شد

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان گفت: در ده روز اول محرم در استان اصفهان ۴ هزار و ۵۰۰ نفر برای اهدای خون مراجعه کردند که از این تعداد بیش از هزار و ۶۰۰ نفر در روزهای تاسوعا و عاشورا مراجعه کردند.

مراجعه 4 هزار و 500 اصفهانی برای اهدای خون/ ذخیره خونی استان مطلوب شد

علی فتوحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به فعالیت پایگاه‌های انتقال خون در روزهای تاسوعا و عاشورا در استان، اظهار داشت: در روزهای تاسوعا و عاشورا ۵ پایگاه انتقال خون در استان اصفهان آماده میزبانی از اهداکنندگان خون بود.

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان با اشاره به اینکه پایگاه‌های اصفهان، کاشان، نجف‌آباد، خوانسار و شهرضا در این ۲ روز فعال بودند، افزود: در ده روز اول محرم در استان اصفهان ۴ هزار و ۵۰۰ نفر برای اهدای خون مراجعه کردند که از این تعداد بیش از هزار و ۶۰۰ نفر در روزهای تاسوعا و عاشورا مراجعه کردند.

وی با بیان اینکه پویش نذر خون تا پایان ماه صفر در ۱۱ مرکز انتقال خون اصفهان ادامه دارد، گفت: وقتی تعداد زیادی در یک روز یا یک هفته برای اهدای خون مراجعه کنند، چند آسیب به ما می‌رساند، نخست اینکه تعداد زیادی از کیسه‌های خون مصرف می‌شود در حالی که نیاز نداریم این همه خون را بگیریم.

فتوحی بیان کرد: تعداد زیادی از افرادی که خون دادند تا سه ماه آینده نمی‌توانند خون دهند و این نذر خون و اهدای خون در چند ماه و چند روز بسیار موفق است، در روزهای تاسوعا و عاشورا تعداد زیادی مراجعه کردند و بسیاری از آن‌ها را متقاعد کردیم که در روزهای آینده خون دهند.

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان با بیان اینکه باید روزانه خون مصرفی مراکز درمانی استان اصفهان را تأمین کنیم و به همه گروه‌های خونی نیاز داریم، عنوان کرد: در زمان حاضر، به گروه خونی منفی احتیاج بیشتری دایم چرا که گروه خون منفی کمتر است.

وی با تأکید بر اینکه دستورالعمل‌های بهداشتی در پایگاه‌های انتقال خون با دقت رعایت می‌شود و نگرانی از این بابت برای مراجعه‌کنندگان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: ذخیره خونی استان در حال حاضر در حد مطلوب است.

فتوحی با تقدیر از حضور مردم برای اهدای خون گفت: همیشه به اهدای خون نیاز داریم، یکی از فرآورده‌های خون پلاکت است که می‌توانیم فقط ۳ روز نگهداری کنیم و اگر مردم در روز عاشورا خون اهدا کردند، دوباره سه روز بعد احتیاج به اهدای خون داریم و از مردم درخواست داریم هر روز برای اهدای خون مراجعه کنند.


٠٩:٥٣ - پنج شنبه ٤ شهريور ١٤٠٠    /    عدد : ٢١٨٩١    /    تعداد نمایش : ٧٤خروج